To my

Z połączenia pomysłów, pasji i potrzeb naszej rodziny powstała właśnie Niebieska Kolbka.

Naszym celem jest zainteresowanie dzieci nauką. Wiadomo, większości ludzi naukowiec kojarzy się z poważnym panem, najlepiej z brodą i w okularach, który niezrozumiałym językiem objaśnia dany temat. My chcemy trochę zmienić stereotypy i pokazać dzieciom chemię, fizykę i biologię od innej strony, a więc poprzez zabawę. Zabawa nauką, albo nauka przez zabawę – to właśnie główny cel Niebieskiej Kolbki. Aby to zrealizować organizujemy spotkania, na których dzieci aktywnie uczestniczą w eksperymentach naukowych. Miejscem takich spotkań jest najczęściej szkoła lub przedszkole, dlatego odchodzi problem dojazdu do nas – to my przyjeżdżamy, przywozimy torby pełne chemicznych sprzętów, głowy pełne pomysłów i nasze nietuzinkowe poczucie humoru.

Benjamin Franklin powiedział kiedyś: „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”. I my właśnie działamy według tej zasady – dzieci same wykonują określone czynności, dzięki czemu więcej zapamiętują i bardziej zaczynają interesować się otaczającym je światem.

Należy także dodać, że wszystkie doświadczenia są bezpieczne do wykonania pod nadzorem Roberta. Do eksperymentów chemicznych dzieci zakładają fartuszki, rękawiczki i okulary ochronne.

Trochę liczb

Wiedza
95%
Doświadczenie
90%
Uśmiechnięci klienci
95%

Dyspozycyjność

Najchętniej działamy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, bo mieszkamy w Bydgoszczy. Ale przy dzisiejszej rozbudowanej sieci dróg krajowych i autostrad jesteśmy w stanie także rozważyć inne lokalizacje.Obecnie szukamy partnerów do współpracy od września 2018 roku. Jesteśmy do dyspozycji praktycznie cały tydzień, ale w miarę upływu czasu może to ulec zmianie, dlatego jeśli byliby Państwo choćby wstępnie zainteresowani współpracą prosimy o szybki kontakt.

Nasze doświadczenie

Robert od 2002 roku pracuje jako wykładowca akademicki, jest autorem 26 prac naukowych oraz ma ukończony kurs pedagogiczny, tak więc jego kwalifikacje zawodowe są na najwyższym poziomie. Prowadzi warsztaty z dziećmi w Przedszkolach „Bajka” i "Elf" w Bydgoszczy, a także na Uniwersytecie Dziecięcym. Kasia za to jako nauczyciel przeszła wszystkie stopnie edukacji, ale woli prace organizacyjno-marketingowe. Antek ma 7-mio letnie doświadczenie we wszelkiego rodzaju zabawach.

John Allitto
Robert Dobosz
główny eksperymentator
Doktor nauk chemicznych. On dba, aby doświadczenia były ciekawe, kolorowe i bezpieczne. Prywatnie ojciec siedmiolatka, miłośnik muzyki heavy metalowej i książek Elżbiety Cherezińskiej.
John Allitto
Kasia Tomaszewska-Dobosz
ogarniacz
Doktor nauk rolniczych. Dzięki swojemu doświadczeniu w marketingu ogarnia wszystko, czego nie ogarnia eksperymentator, a więc: finanse, faktury, promocję, wizerunek firmy. Prywatnie mama tego samego siedmiolatka. W wolnym czasie realizuje swoje hobby, czyli szycie i recykling ubrań.
John Allitto
Antek Dobosz
tester jakości
Uczeń klasy pierwszej szkoły podstawowej, który przez 5 minut nie usiedzi w jednym miejscu. To on dopuszcza wszystkie pomysły do realizacji – jak coś jest dla niego nudne, to wiadomo, że trzeba nad tym jeszcze popracować. Prywatnie syn Kasi i Roberta. Interesuje się wszystkim, co nie jest „nuuuuudne”. Trenuje pływanie i taekwondo.